ФК Беласица

ГАЛЕРИЈА

 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица

ВТОРА МАКЕДОНСКА ЛИГА – ИСТОК

ПозТимОНПОБНПОРПОСПРИГРБОД
1ФК БЕЛАСИЦА13931336+2730
2ФК БОРЕЦ 191914752178+926
3ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 АД137423115+1625
4ФК КОЖУВ ГЕВГЕЛИЈА138142314+925
5ФК ПЛАЧКОВИЦА137062124-321
6ГФК ТИКВЕШ 1930 КАВАДАРЦИ (-1)137062120+120
7ФК КАМЕНИЦА САСА144281626-1014
8ФК ПОБЕДА ВАЛАНДОВО142571522-710
9ГФК ОСОГОВО142210933-248
10ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО АД9108826-183

 

 

ФК Беласица

ФАН КЛУБ

ФК Беласица

ФАН ШОП

ФК Беласица

БИЛЕТИ

#НапредПлави

Споделете ја вашата љубов за ФК Беласица

 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица
 • ФК Беласица

11 Октомври бр.39, 2400 Струмица | info@belasica.mk | 00389 71 340 444