Куп на Македонија

ОФИЦИЈАЛНО: КУП НА МАКЕДОНИЈА ВО СТРУМИЦА

Официјално потврдена одлуката од раководството на ФФМ за одигрување на Финалето на Купот на Македонија во Струмица на стадионот “Младост”.

ФК Шкендија и ФК Пелистер ќе го играат финалето за трофејот во Купот на Македонија на 17 Mај во Струмица. Mечот ќе почне во 17:30 часот.