УБЕДЛИВА ПОБЕДА ВО ДУЕЛОТ СО АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Денешното струмичко дерби помеѓу ФК Беласица и Академија Пандев заврши со убедлива победа. Уште во првото полувреме домашните фудбалери го презедоа водството со 2:0, завршувајќи со конечен резултат 5:0.

 

ФОТОГАЛЕРИЈА >>