Вести

ДОБРЕДОЈДЕ ФИЛИП ИВАНОВСКИ

Поранешниот македонски репрезентативец Филип Ивновски е најновото засилување за ФК Беласица во овој преоден рок.

Ивановски ни доаѓа од фински Ропс, и ќе биде огромно засилување во нападот за нашиот тим.

Ивановски зад себе има голема интернационална кариера и 8 настапи во дресот на македонската фудбалска репрезентација.

Му посакуваме многу успех и многу голови во противничките мрежи. ⚽️⚽️⚽️

#НапредПлави #ФКБеласица