ГФК ТИКВЕШ – ФК БЕЛАСИЦА

ГФК Тиквеш 1 - 2 ФК Беласица
20 Окт 2019 - 14:30Градски стадион Кавадарци

ПОБЕДАААААААА 💪 💪💪

Во дербито на колото, ФК Беласица беше подобриот противник и се враќа со трите бодови од Кавадарци! Резултатот го отвори Мирчевски Мартин во 16та минута. Во 82ра минута ГФК Тиквеш го израмнија резултатот, а во судиското продолжение Мирчевски Мартин со уште еден погодок го постави конечниот резултат.
Честитки до фудбалерите и стручниот штаб за херојски издвоената победа!