ФК БЕЛАСИЦА – ГФК ОСОГОВО

ФК Беласица 3 - 0 ГФК Осогово
28 Сеп 2019 - 15:00Стадион „Благој Истатов“

ПОБЕДАААААААА 💪💪💪

ФК Беласица продолжува да реди победи! Одличен настап на нашите фудбалери во текот на целите 90 минути. Резултатот го отвори капитенот Милушев Александар во последната минута од првото полувреме. Паноски Игор во 66та минута го зголеми водството, а конечниот резултат го постави Мирчевски Мартин во 92ра минута.

Честитки до нашите фудбалери за одличниот настап, борбеноста и пожртвуваноста што ја прикажаа денеска на градскиот стадион „Благој Истатов“.