ФК БЕЛАСИЦА – ФК КИТ ГО- ПЕХЧЕВО

ФК Беласица 3 - 0 ФК Кит Го-Пехчево
24 Авг 2019 - 17:00Стадион „Благој Истатов“

ФК Беласица со убедлив триумф во првото коло од новата сезона.
Стрелец на првиот гол за нашата екипа беше Александар Милушев од пенал , а Мартин Мирчевски во финишот на првото полувремего зголеми резултатот на 2-0. Нашата екипа покажа доминантна игра во текот на првото полувреме, а во второто полувреме рутинирано го приврши натпреварот. Печат на победата стави Дарко Размоски во 93тата минута.
Честитки до нашите фудбалери за борбената игра и пожртвуваноста што ја покажаа во текот на целиот натпревар.