ФК БЕЛАСИЦА – ФК КОЖУФ

ФК Беласица 1 - 2 ФК Кожуф
15 Сеп 2019 - 15:30Стадион „Благој Истатов“

ФК Беласица – ФК Кожуф 1 : 2

Нашата екипа го доживеа првиот пораз во новата сезона. Размоски Дарко го отвори резултатот по само 14 минути игра, а во 23та минута гостите го израмнија резултатот. Во 76та минута ФК Кожуф направија пресврт, за конечни 1-2.

#НапредПлави #ФКБеласица