ФК КИТ-ГО ПЕХЧЕВО – ФК БЕЛАСИЦА

ФК Кит-Го Пехчево 2 - 0 ФК Беласица
26 Окт 2019 - 14:30Градски стадион Пехчево

На гостувањето во Пехчево, ФК Беласица го доживеа вториот пораз оваа сезона. Двоен стрелец за ФК Кит – Го беше Алексовски Дарко, кој погоди во 9та и 68ма минута.
Наредно коло, на стадион „Благој Истатов“ нашата екипа ќе ја пречека екипата на ФК Победа.

#НапредПлави #ФКБеласица