ФК ПИТУ ГУЛИ – ФК БЕЛАСИЦА

ФК Питу Гули 0 - 8 ФК Беласица
06 Окт 2019 - 15:00Игралиште Могила

ПОБЕДААААААА 💪💪💪💪

Голеада во Прилеп! ФК Беласица продолжува со одличните настапи и резултати. Целосна доминација од прва до последна минута, со прекрасни акции и ефектни голови од страна на нашите фудбалери.
Резултатот го отвори Размоски Дарко во 3та минута, а Минчевски Мартин стрелаше 5 пати. Стрелци на останатите голови беа Радојчиќ Даниел и Истатов Благој.
Денеска деби настап за првиот тим на ФК Беласица имаше нашиот талент Коколански Кирил.
Честитки до фудбалерите и стручниот штаб за новата издвоена победа.