ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК БЕЛАСИЦА

ФК Плачковица 0 - 1 ФК Беласица
21 Сеп 2019 - 15:30Градски Стадион Радовиш

ФК Плачковица – ФК Беласица 0 : 1

ПОБЕДАААА 💪💪💪

Нови три бода за ФК Беласица. Заслужена победа на нашите фудбалери на тешкото гостување во Радовиш. Во текот на целиот натпревар ФК Беласица беше подобриот противник. Во првото полувреме нашата екипа не успеа да ги реализира шансите што ги креираше. Во второто полувреме продолживме со доминацијата која на крај вроди со плод во 79та минута, кога Митевски Зоран со прекрасна асистенција го пронајде Серафимовски Јордан кој стрелаше за 0-1.
Честитки до фудбалерите и стручниот штаб за издвојуваната победа.