ФК РАБОТНИЧКИ – ФК БЕЛАСИЦА

ФК РАБОТНИЧКИ 1 - 1 ФК БЕЛАСИЦА
29 Сеп 2018 - 15:00Национална арена „Филип II Македонски“

ФK Беласица одигра нерешено во осмото коло од ПМФЛ на гостувањето кај Фк Работнички. Стрелец на голот за ФК Беласица е Филип Ивановски.

#ФКБеласица #НапредПлави