ФК БЕЛАСИЦА – ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

ФК БЕЛАСИЦА 0 - 2 ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
19 Авг 2018 - 17:00СТАДИОН "МЛАДОСТ", СТРУМИЦА

Честитки до ФК Академија Пандев за освоените три бода во денешниот меѓусебен дуел.

Едно е јасно, Струмица сака фудбал. Над 4000 гледачи беа присутни на вчерашниот натпревар на „Младост“.