ФОТО/ВИДЕО

КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР

Денеска во 16:30 фудбалерите на Цицмиловиќ ќе одиграат уште еден контролен меч. Денешен противник ќе биде српскиот прволигаш ФК Јавор од Ивањица. #ФКБеласица #НапредПлави

ЈОУДГ “ДЕТСКА РАДОСТ” ВО ПОСЕТА НА ФК БЕЛАСИЦА

Денес во посета ни беа децата од детската градинка “Детска Радост”. Заедно со координаторот на младинската школа Ацо Стојанов и Зоран Балдовалиев направија кратка прошетка на стадионот “Младост“. Покрај разгледувањето...
Прочитај повеќе

НАТПРЕВАР СО СРПСКИОТ ПРВОЛИГАШ ФК ЈАВОР ОД ИВАЊИЦА

Реми со минимални 1:1 на денешниот натпревар со српскиот прволигаш ФК Јавор од Ивањица. Натпревар со изедначена игра, и неколку нереализирани шанси на нашите фудбалери. Фудбалерите на ФК Јавор први...
Прочитај повеќе