Вести

НАТПРЕВАР СО СРПСКИОТ ПРВОЛИГАШ ФК ЈАВОР ОД ИВАЊИЦА

Реми со минимални 1:1 на денешниот натпревар со српскиот прволигаш ФК Јавор од Ивањица. Натпревар со изедначена игра, и неколку нереализирани шанси на нашите фудбалери.

Фудбалерите на ФК Јавор први дојдоа до водство, а Виктор Серафимовски при самата завршница на натпреварот, со директен удар кон голот од корнер, го матираше голманот на српската екипа.

#ФКБеласица #НапредПлави