Вести

СТЕФАН ВУЈЧИЧ – ДОБРЕДОЈДЕ ВО ФК БЕЛАСИЦА

Еден од најдобрите фудбалери за врска во македонското првенство стави потпис на едногодишен договор со ФК Беласица.

Стефан ни доаѓа од ФК Шкупи, а во изминатите сезони има настапувано и за екипите на Работнички и Шкендија.

Му посакуваме одлична сезона и многу успех во плаво-белиот дрес!!! 💪

#НапредПлави #ФКБеласица