ВЕСТИ

ОФИЦИЈАЛНО: ШЕФКИ АРИФОВСКИ НОВ ЧЛЕН НА СТРУЧНИОТ ШТАБ НА ФК БЕЛАСИЦА

Искусниот тренер Шефки Арифовски ќе биде дел од стручниот штаб на ФК Беласица. Арифовски кој е повратник во ФК Беласица, зад себе има богата фудбалска кариера како играч, но и...
Прочитај повеќе

ВАНЧО СТОЈАНОВ ОФИЦИЈАЛНО НОВ СПОРТСКИ ДИРЕКТОР!

Ванчо Стојанов е во ФК Беласица веќе три години како кондиционен тренер и во организацијата на нашиот фудбалски клуб.Стојанов е поранешен учесник на три олимписки игри како атлетичар и тренер,...
Прочитај повеќе

АЛЕКСАНДАР ВАСИЛЕВ НАЗНАЧЕН ЗА ПРВ АСИСТЕНТ!

Поранешниот капитен на ФК Беласица, Александар Василев, кој има големо интернационално искуство, се приклучи во стручниот штаб на сениорскиот тим и тоа како прв асистент за претстојната сезона во ПМФЛ....
Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ

Управниот одбор на ФК Беласица го назначи Ѓорги Шопов за нов координатор на младинската школа. Му посакуваме многу среќа и успех во извршувањето на новата функција. #НапредПлави #ФКБеласица #AcademyManager

ФК БЕЛАСИЦА ЗАПОЧНА СО ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА

Денеска беше извршена прозивката, со што официјално започнаа подготовките за пролетниот дел од оваа сезона. Првиот тренинг се одржа попладнево, каде се извршија потребните тестирања со кои се утврди физичката...
Прочитај повеќе