ВЕСТИ

ФК БЕЛАСИЦА ЗАПОЧНА СО ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА

Денеска беше извршена прозивката, со што официјално започнаа подготовките за пролетниот дел од оваа сезона. Првиот тренинг се одржа попладнево, каде се извршија потребните тестирања со кои се утврди физичката...
Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ

Претседателот на ФК Беласица Славчо Васков – Пинда, донесе одлука, денес, на денот на одбележувањето на годишнината од смртта на „Горостасот меѓу стативите Благој Истатов“, стадионот „Младост“ да се преименува...
Прочитај повеќе

Беласица со минимална победа од 1-0 во првиот контролен натпревар

ФК Беласица – ФК Кожуф   1:0 Вчера на „СЦ Истатов“ во Нов Дојран, каде нашите фудбалери престојуваат на подготовки го одиграа и првиот контролен натпревар во овој подготвителен период. ФК...
Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: ФК Беласица се засили со шест фудбалери

Ви ги претставуваме новите засилувања на ФК Беласица за претстојната сезона. Цветан Чурлинов, искусниот напаѓач доаѓа од ФК Кожуф, а во минатото има настапувано и за ФК Работнички, ФК Тетекс,...
Прочитај повеќе

НАШИТЕ МЛАДИ ФУДБАЛЕРИ ДЕЛ ОД “ПЛОВДИВ КУП 2018”

Нашите млади фудбалери родени 2008 година, предводени од тренерот Александра Ристовска, деновиве ќе учествуваат на “Пловдив Куп 2018” во Пловдив Р. Бугарија. Тие вчера пристигнаа и се сместија во хотел,...
Прочитај повеќе