ВЕСТИ

СE OДДРЖА ЖДРЕБУВАЊЕТО ЗА 1/8 ФИНАЛНИТЕ ДУЕЛИ ЗА „КУП НА МАКЕДОНИЈА“

Вчера, во просториите на ФФМ се одржа ждребувањето за 1/8 финалните дуели за најмасовното домашно клубско натпреварување „Купот на Македонија“. Во двомечот за пласман помеѓу 8-те најдобри ФК Беласица го...
Прочитај повеќе

ДOБРЕДОЈДЕ НЕМАЊА ПЕТРОВ

Немања Петров ни доаѓа од ФК Раднички Пирот од Р. Србија и игра на десната крилна позиција. Му посакуваме многу успех во плаво-белиот дрес. 🔵⚪ #НапредПлави #ФКБеласица

ТРЕТА ПОБЕДА ВО НИЗА ЗА +6 ПРЕД БОРЕЦ И +7 ПРЕД БРЕГАЛНИЦА

ФК Каменица Саса – ФК Беласица 0:5  Нашите плаво-бели продолжија со голгетерската форма, постигнувајќи 5 гола и тоа на гостински терен против Каменица Саса. Во првиот дел, иако заврши без...
Прочитај повеќе

ТРИГВЕ БОРДО – ГЛАВЕН ИНСПЕКТОР ВО УЕФА ВО БЕЛАСИЦА

Тригве Бордо главниот инспектор од УЕФА кој даде “зелено светло“ денес за стадионот “Младост“ биде класифициран во категорија со 3 звезди и Жарко Игњатовски главен менаџер од ФФМ, човекот кој...
Прочитај повеќе